فروشگاه ها یکی از محبوب ترین نقاط برای دزدی هستند. حتی یک دزدی کوچک هم می تواند بر سود و زیان فروشگاه تاثیر بگذارد. این مکان ها باید سیستم های امنیتی داشته باشند تا علاوه بر نظارت بر محیط، جلوی سرقت ها را هم بگیرند. خوشبختانه، علاوه بر جلوگیری از دزدی، نصب دوربین مداربسته در فروشگاه ها مزایای امنیتی دیگری هم به همراه دارند. هدف از نصب دوربین در فروشگاه می تواند افزایش امنیت، جلوگیری از سرقت و بهبود بهره وری در پرسنل باشد. در این مقاله به چند مورد از مزایای نصب دوربین مداربسته در فروشگاه ها می پردازیم.

  • جلوگیری از کم شدن موجودی فروشگاه

اولین و آشکارترین مزیت برای دوربین های امنیتی در فروشگاه ها تقویت تاکتیک های جلوگیری از کم شدن موجودی اجناس فروشگاه است. دزدی و کم شدن موجودی از مشکلات رایج و آشنا برای فروشگاه داران است. با نصب دوربین مداربسته در فروشگاه ها شانس کمتری برای قربانی شدن در برابر سرقت های کوچک و بزرگ از سوی مشتریان یا پرسنل وجود دارد.
گرچه بسیاری ممکن است معتقد باشند که دزدی های کوچک بسیار ناچیز هستند اما حقیقت این است که حتی این سرقت های به ظاهر ناچیز هم به سرعت روی هم جمع می شوند. ثابت شده است که نصب دوربین های مداربسته در فروشگاه هایی مانند خوار و بار فروشی، سوپرمارکت، جایگاه های سوخت، لباس فروشی و مکان های مشابه، راه حلی بسیار کارامد برای کاهش زیان های مالی است که سرقت بر یک کسب و کار تحمیل می کند. چون مشتریانی که به یک فروشگاه مراجعه می کنند می توانند دوربین های مداربسته را مشاهده کرده و احتمالا سرقت بسیار کمتر خواهد شد. علاوه بر این، نصب دوربین مداربسته امکان بازگرداندن کالایی که به سرقت رفته است را افزایش می دهد. اگر کسی سرقت کرده و فرار کرد می توانید به ویدیوهای به دست آمده از دوربین ها مراجعه کرده و آن را برای احراز هویت سارق و بازگرداندن اموال به سرقت رفته در اختیار پلیس قرار دهید.

  • نظارت بیست و چهار ساعته در تمام روز های هفته  

مزیت دیگر نصب دوربین مداربسته در فروشگاه ها ایجاد آرامش خاطر برای مالکان این مکان ها است. دوربین های تحت شبکه به کاربران خود امکان نظارت دائم در هر زمان و هر مکانی را می دهند. این مزیت باعث می شود مالکان فروشگاه ها بتوانند در طی ساعات کاری و پس از آن به صورت زنده به نظارت بر فروشگاه بپردازند.
این قابلیت زمانی بیشتر اهمیت می یابد که یک حرکت مشکوک به شما گزارش داده می شود. می توانید به جای رفتن به فروشگاه و تماس با پلیس، فقط کافی است ویدیوها را تماشا کرده و تعیین کنید آیا تهدیدی برای فروشگاه بوده است یا خیر.
به دلیل حجم بالای هشدارهای اشتباه در فروشگاه ها، تشخیص خطر می تواند در هزینه های شما صرفه جویی کند چون پلیس گاهی فروشگاه ها را برای اعلام خطر اشتباه و گرفتن وقت نیروی های پلیس، جریمه می کند.
  • جلوگیری از سرقت توسط پرسنل

گرچه بیشتر کارفرمایان پیش از استخدام با پرسنل خود مصاحبه می کنند اما هیچ تضمینی وجود ندارد که کارمند از فروشگاه دزدی نکند. در واقع، آمارهای اخیر نشان می دهند که سرقت توسط پرسنل می تواند عامل ۳۶ درصد از موارد کم شدن موجودی اجناس فروشگاه باشد. نصب دوربین مداربسته در فروشگاه ها نه تنها عامل بازدارنده ای در سرقت اجناس با ارزش توسط پرسنل است بلکه از اتهام های اشتباه هم جلوگیری می کند.

به دلیل اینکه بسیاری از فروشگاه دارای پرسنلی هستند که به صورت شیفتی کار می کنند، پیدا کردن سارق واقعی دشوار است. اما دوربین های مداربسته این نگرانی را از بین برده و شواهد ویدیویی مورد نیاز برای یافتن کارمند گناهکار را در اختیار مالک یا مدیر فروشگاه قرار می دهد.

  • بهبود خدمات مشتریان با نظارت بر پرسنل

یکی از مزایای مفید نصب دوربین های مداربسته در فروشگاه ها نظارت بر پرسنل است. اطمینان از تجربه لذتبخش خرید برای مشتریان یکی از اجزاء جدانشدنی موفقیت یک فروشگاه است. با نظارت بر پرسنل می توانید مطمئن شوید که آنها رفتاری حرفه ای، دوستانه و مودبانه دارند. اگر گزارش منفی در مورد یکی از پرسنل دریافت کنید می توانید به ویدیوها مراجعه کرده و مناسب ترین برخورد را در نظر بگیرید.

  • بهبود تجربه مشتریان

نصب دوربین های مداربسته در فروشگاه ها علاوه بر مزایای امنیت و ایمنی، به بهبود تجربه خرید توسط مشتریان هم کمک می کند. فروشگاه های مدرن ویدیوهای ضبط شده توسط دوربین ها را بررسی کرده تا الگوی رایج خرید را به دست آورند. این کار به مدیران فروشگاه ها این امکان را می دهد تا چیدمان بهتری را در نظر گرفته و میزان فروش کالاهای خاص را افزایش دهند. این کار به چیدمان کلی فروشگاه و راحت تر پیدا کردن اجناس توسط مشتریان هم کمک می کند. علاوه بر این مدیران می توانند الگوی فعالیت پرسنل را در ساعات مختلف روز بررسی کرده و برای کارامدی بیشتر، از ساعات شیفت ها کم کنند.

  • انتخاب بهترین دوربین مداربسته برای فروشگاه

نمی توان مزایای فراوان نصب دوربین مداربسته در فروشگاه ها را نادیده گرفت یا انکار کرد. البته انتخاب بهترین و کارامدترین دوربین برای دست یافتن به این مزایا هم خیلی مهم است. دوربین های امنیتی برند های (RDS-Videopark-Axton) دارای طیف گسترده ای از انواع دوربین های مناسب برای فروشگاه ها هستند. با بخش فروش ما تماس گرفته تا راهنمایی های لازم را در مورد خرید بهترین و مناسب ترین دوربین در اختیار شما قرار دهند.

تهیه شده در دپارتمان آموزش هوشمند الکامپ فعال در زمینه سیستم های حفاظتی دوربین
مداربسته ، لطفا ما را از پیشنهادات و انتقادات سازنده خود بهره مند سازید. از حمایت شما سپاسگزاریم